Genel

Oğlunun Koltuğuna Oturdu Ama Sözünü De Söyledi

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’nin annesi 87 yaşındaki Fındık nine, oğlunun ısrarı üzerine makam koltuğuna oturunca hem dua etti, hem de nasihat verdi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’nin annesi 87 yaşındaki Fındık nine, oğlunun ısrarı üzerine makam koltuğuna oturunca hem dua etti, hem de nasihat verdi.

HALLERİ İSE ZİHİNLERE YER ETTİ

Genelde milli bayramlarda alışkın olduğumuz makam devretme koltuklarında bu kez çocukların yerini nineler aldı. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürünün sosyal medya takipçileri hesabından paylaşmış olduğu fotoğraf karesinden bir an gözlerini alamadı. Fotoğrafta İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda bir nine ve onun yanında oğlu yer alıyordu. Sosyal medya takipçilerinin yapmış oldukları “Yılın en anlamlı karesi, makama yakışmış, Allah sağlık afiyet versin, uzun ömürler diliyoruz” şeklindeki yorumlar ise ilgi ile okundu. Olay ise şu şekilde gelişti. Anne Fındık Tüfekçi nine, oğlu Yusuf Tüfekçi’yi makamında ziyaret etti. Odasında bir süre sohbet eden baba ve oğul, daha sonra Yusuf Tüfekçi’nin ısrarı üzerine annesinin makam koltuğuna oturmasını istedi. Koltuğa oturan anne Fındık ninenin oğluna ilk nasihati “Asla haksızlık yapma. İşinin hep en iyisini yap, öğrencilere kötü davranma emi.” oldu. Oğluna dua da eden Fındık nine, “Allah işlerini rast getirsin, kötülerle karşılaştırmasın. Rabbimden hayırlı hizmetler yapman için niyazda bulunuyorum.” ifadelerini kullandı. Yaşanan bu olayda anne ve oğlunun mutluluk halleri ise zihinlere yer etti.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x